Pred, počas a po plavbe

Vážení klienti, či už máte svoju okružnú plavbu vybratú a rezervovanú, ešte iba nad plavbou premýšľate, alebo už patríte ku skúseným „cruiserom“, na tejto stránke s veľmi výstižným názvom sa Vám pokúsime trochu priblížiť základné informácie a pravidlá, s ktorými sa vo svete okružných plavieb určite stretnete, či už to bude PRED, POČAS ALEBO PO PLAVBE. Ak by ste mali viac doplňujúcich otázok, kontaktujte nás prosím a my, okrem odpovede priamo Vám, zverejníme túto doplňujúcu informáciu na tejto stránke.

 

PRED PLAVBOU

 

AKO VYBRAŤ LODNÚ SPOLOČNOSŤ, RESP. LOĎ?

Ak sa pripravujete na Vašu prvú plavbu, rozhodne odporúčam zistiť si niekoľko základných údajov o „charaktere“ okružných plavieb jednotlivých lodných spoločností, nakoľko aj medzi nami ponúkanými spoločnosťami s vysokým a najvyšším štandardom vo svete okružných plavieb, každá prezentuje určité špecifiká, ktoré by ste pri výbere mali vziať do úvahy. Nemusia byť samozrejme smerodajné pri Vašom výbere, ale určite napovedia.

Poďme si priblížiť najzákladnejšie rozdiely medzi ponúkanými spoločnosťami. Kompletné technické a praktické informácie ku lodným spoločnostiam a jednotlivým lodiam nájdete na stránke danej lodnej spoločnosti.

MSC CRUISES – jednoznačne najpredávanejšia lodná spoločnosť na slovenskom a českom trhu, a treba povedať, že právom. Ponúka skvelý produkt hlavne v oblasti Západného a Východného Stredomoria, kvalitné programy v oblasti Nórskych fjordov, plavby za polárny kruh, dobrú ponuku programov v oblasti Južnej Afriky, Strednej a Južnej Ameriky, v oblasti Blízkeho Východu a v Karibskej oblasti, aj keď tu sa nemôžu kvantitou programov porovnávať s americkými lodnými spoločnosťami ako Royal Caribbean a Celebrity Cruises. Ich hlavným ťahákom je naozaj vysoká miera komfortu a služieb na palube za dobrú cenu. Samozrejme netreba čakať ceny na úrovni „last minute šialenstiev“ cestovných kancelárii na našom trhu, ale s prihliadnutím na celkový pocit komfortu a navodenej „výnimočnosti“ sa mi subjektívne cenové hladiny tejto spoločnosti zdajú skutočne dobré...a za kvalitu sa jednoducho niečo zaplatiť musí. Okrem cien musím spomenúť veľmi dobre organizované autobusové transfery zo stanice Westbahnhof vo Viedni do prístavov v Benátkach, Janove, La Spezia a pod., a rovnako okružné plavby s leteckou dopravou a transfermi letisko – prístav – letisko na vybraté plavby a termíny. Okružné plavby MSC Cruises jednoducho ponúkajú kvalitný produkt pre rôzne cieľove skupiny a stali sa „ľudovou voľbou“ s vysokou kvalitou ubytovacích a stravovacích služieb za, opakujem, dobrú cenu.

Celkové hodnotenie: **** / ****+

Plavby pre páry: ****

Plavby pre rodiny s deťmi: ****

Plavby pre skupiny: ****+

Ponuka plavieb v Európe: *****

Ponuka plavieb mimo Európy: ***+

Hlavné naloďovacie prístavy: Janov, Benátky, La Spezia, Hamburg, Kiel, Miami, Dubai, Buenos Aires

 

COSTA CRUISES – táto talianska lodná spoločnosť patrila ešte pred necelým desaťročím ku úplnej špičke vo svete okružných plavieb vo svojej triede, a napriek menšiemu poľaveniu stále svojou kvalitou služieb patrí spoločne s MSC Cruises ku tomu najlepšiemu, čo môžete v tomto segmente nájsť. Základ širokej ponuky plavieb je venovaný európskym oblastiam ako Stredozemné a Čierne more, plavby v Baltskom mori a ku Nórskym fjordom, rovnako sú k dispozícii kvalitné programy plavieb za polárny kruh, samozrejmosťou sú plavby v oblasti Karibského mora a Blízkeho východu a určite výborné plavby v oblasti Južnej a Východnej Ázie. Typická, trochu chaotická talianska organizácia je vysoko vyvážená kvalitou stravovania a ubytovacích služieb, aj keď niektoré služby a servis, na lodiach iných spoločností v cene plavby, sú spoplatnené. Najväčším handicapom oproti konkurenčnej MSC Cruises je absencia autobusových transferov do/ z prístavu a chýbajúce akcie na okružné plavby s leteckou dopravou. Na druhej strane, ak sa do prístavu chystáte vlastným automobilom, plavby spoločnosti Costa Cruises môžu byť a určite aj sú rovnocennou alternatívou predchádzajúcej lodnej spoločnosti. Záber cieľovej skupiny je rovnako identický a ceny sú v mnohých prípadoch nastavené trochu nižšie, ako u konkurencie...samozrejme, treba myslieť na niektoré poplatky navyše. Informujte sa v našej agentúre a porovnajte.

Celkové hodnotenie: ****

Plavby pre páry: ****

Plavby pre rodiny s deťmi: ****

Plavby pre skupiny: ****

Ponuka plavieb v Európe: ****

Ponuka plavieb mimo Európy: ***+

Hlavné naloďovacie prístavy: Savona, Benátky, Hamburg, Kodaň, Fort Lauderdale – Miami, Dubai, Hong Kong

 

ROYAL CARIBBEAN - americká spoločnosť je v tomto momente najinovatívnejšia a najmodernejšia lodná spoločnosť s produktom okružných plavieb na veľmi vysokej úrovni, kde okrem skvelých ubytovacích a stravovacích služieb a celkového pocitu komfortu, je veľký dôraz kladený na voľný čas a zábavu pasažierov  na palube. Lode Royal Caribbean disponujú skvelými „vychytávkami“ pre zábavu a rozptýlenie všetkých vekových kategórii a jednoznačne ich odporúčam hlavne rodinám s deťmi, ale ani páry a skupiny sa rozhodne nudiť nebudú. Ku neuveriteľnej ponuke zábavných a animačných programov lodná spoločnosť pridala výborné možnosti nakupovania počas plavby v miestnych  dutty free shopoch, ponúka veľmi dobré internetové pokrytie, prvý Apple shop na lodi a celú radu doplnkových služieb, ktoré rozhodne môžu významne napomôcť pri rozhodovaní o Vašej plánovanej okružnej plavbe. Ponuka programov Royal Caribbean je samozrejme úzko spätá s územím Severnej, Strednej a Južnej Ameriky, kde ich ponuka s prehľadom prevyšuje ponuku iných lodných spoločností, ale netreba zabúdať na naozaj kvalitné programy v Tichom oceáne, v oblasti Východnej Austrálie a Nového Zélandu a vo Východnej Ázii. Samozrejme sú v ponuke aj zaujímavé okružné plavby v európskych vodách, ale tu hlavne po kvantitatívnej stránke zaostávajú za „domácimi“ MSC a COSTA Cruises. Royal Caribbean by mohla byť Vaša voľba aj v prípade, ak si chcete predĺžiť oficiálny program pred, alebo po plavbe, kde spoločnosť ponúka kvalitné doplnkové „suchozemské“ programy s ubytovaním a fakultatívnymi výletmi v cieľovej lokalite okružnej plavby, tzv. cruise tours. Rovnako rozhodne odporúčam vyskúšať niektorú z najväčších a najzábavnejších lodí na svete akými sú Oasis a Allure, a najnovšie neuveriteľné lode Quantum a Anthem of the Seas. 

Celkové hodnotenie: **** / ****+

Plavby pre páry: ****

Plavby pre rodiny s deťmi: *****

Plavby pre skupiny: *****

Ponuka plavieb v Európe: ***

Ponuka plavieb mimo Európy: *****

Hlavné naloďovacie prístavy: Miami – Fort Lauderdale, Seattle, Vancouver, Hong Kong, Singapur, Sidney, Honolulu, Suothampton, Štokholm, Dubai

 

CELEBRITY CRUISES - táto americká lodná spoločnosť perfektne spája naozaj špičkové ubytovacie a stravovacie služby s pocitom vysokého komfortu a ako „čerešničku na torte“ pridáva prestíž, prestíž okružnej plavby v najvyššom štandarde lodných spoločností v kategórii PREMIUM pre Vás, Vašu rodinu, alebo obchodných partnerov v prípade skupinovej plavby. Celebrity Cruises je držiteľkou mnohých dôležitých ocenení vo svete okružných plavieb v oblasti gastronómie, špičkových služieb a riešenia ubytovacích kapacít, v oblasti inovácii a hlavne v oblasti spokojnosti svojich pasažierov, a to je nepochybne tá najlepšia vizitka. Celebrity Cruises, rovnako ako jej koncernová „sestra“ Royal Caribbean, ponúka základ svojich výborných programov v oblasti Karibského mora a samozrejme v oblastiach Severnej, Strednej a Južnej Ameriky, k dispozícii sú však aj plavby okolo Austrálie, Nového Zélandu a Ázie, nezabúdajúc ani na letnú Európu. Plavby sú orientované hlavne na dospelých pasažierov a skupiny, ale ani na lodiach tejto spoločnosti nechýbajú kvalitné detské programy, animácie a kluby. Počas plavby na Celebrity Cruises sa pripravte na služby, ubytovanie, stravovanie a zábavu na úrovni 5*, ale pokojne sa môže stať, že Vaša spokojnosť predčí aj toto hodnotenie. Celebrity Cruises sú jednoducho špička v oblasti okružných plavieb PREMIUM a viac ako zhodnotia vyššie cenové relácie svojho produktu. Rovnako ako v prípade Royal Caribbean, aj v prípade plavieb Celebrity Cruises si môžete ku vybratej plavbe doobjednať OFICIÁLNY balík ubytovania a fakultatívnych výletov v danej lokalite, a predĺžiť si tak svoju dovolenku so zárukou kvality Celebrity Cruises.

Celkové hodnotenie: *****

Plavby pre páry: *****

Plavby pre rodiny s deťmi: ****

Plavby pre skupiny: *****

Ponuka plavieb v Európe: ***

Ponuka plavieb mimo Európy: *****

Hlavné naloďovacie prístavy: Miami, Seattle, Vancouver, Hong Kong, Singapur, Sidney, Honolulu, Suothampton, Štokholm, Dubai


TERMÍN PLAVBY A KONKRÉTNE LOKALITY

Ďalší z dôležitých aspektov výberu okružnej plavby. Máte vybratú lokalitu a neviete kedy je najlepší čas pre jej návštevu, alebo máte vybratý čas a neviete kam ísť? Každá destinácia má svoj interný „kalendár“ hlavnej a vedľajšej sezóny, pozrite si nasledujúci prehľad dostupnosti konkrétnej destinácie:

Karibik: TOP sezóna na okružné plavby od novembra do marca, polovice apríla...stabilné počasie, rozsiahla ponuka programov, dobré ceny na leteckú dopravu. Odporúčaný prístav nalodenia: MIAMI, Fort Lauderdale – hlavne z dôvodu výborného leteckého spojenia s Európou

Iné naloďovacie prístavy: napr. San Juan – Portoriko, Santo Domingo – Dominikánska republike, dobré programy okružných plavieb ku menším ostrovom v juhovýchodnej oblasti Karibiku, ale horšie letecké spojenie s Európou

Európa: TOP sezóna v mesiacoch máj – október so skvelým, stabilným počasím a bohatou ponukou klasických programov okružných plavieb, hlavná sezóna v oblasti Baltského mora a Nórskych fjordov. Mimosezónne plavby v novembri až apríly sú často podporované akciovými cenami na plavbu s dopravou do prístavu v cene /MSC/, pre mimosezónne plavby odporúčame hlavne programy so zastávkami v Barcelone, Andalúzii, Maroku, na Kanárskych ostrovoch, Madeire , Malte a pod., poprípade vo Východnom Stredomorí zastávky v gréckych a tureckých destináciách.

Južná a Severná Amerika, Austrália, Nový Zéland a Oceánia, Blízky a ďaleký Východ: v prípade záujmu o absolvovanie kvalitnej okružnej plavby máme k dispozícii veľký počet skvelých itinerárov, z ktorých Vám radi poradíme tie aktuálne najzaujímavejšie podľa Vašich požiadaviek. Kontaktujte nás a pošleme Vám vypracovanú ponuku v najkratšom čase.

VÝBER KAJUTY

Aj v tomto prípade platí, že koľko klientov, toľko chutí. Najlacnejšou formou kajuty sú vnútorné kajuty bez okna, ktoré kvôli svojej cene patria samozrejme medzi najviac predávané typy kajút. Na základe mnohých ohlasov a komentárov klientov je však jasné, že hlavne klienti cestujúci pravidelne začínajú preferovať tento typ kajút, a peňažné prostriedky pôvodne určené na ubytovanie využívajú ku doplateniu nápojových balíkov, resp. ku objednávkam fakultatívnych výletov. Ale rovnako často sú preferované hlavne mladšími ročníkmi, ktorí v kajutách trávia málo času a preferujú zábavu na palubách a počas zastávok v prístave. Rovnako sa netreba báť mýtov ohľadne podpalubia a podobných nezmyslov. Vnútorné kajuty sú umiestnené na rovnakých palubách ako tie s oknom, popr. balkónom a viac menej vypĺňajú vnútorný priestor lode, nie jeho podpalubie. Zaujímavosťou je fakt, že tieto kajuty sa skôr predávajú v mimosezónnych mesiacoch. Vonkajšie kajuty s oknom predstavujú „zlatý stred“ v typoch kajút, kedy hlavne klienti citlivejší na uzavreté priestory majú k dispozícii svoje „okno do sveta“ a cítia sa príjemnejšie. Netreba však zabúdať na fakt, že tieto okná sa nedajú otvoriť a slúžia naozaj hlavne ako estetický prvok.

Vonkajšie kajuty s balkónom predstavujú pre väčšinu klientov pomyselný strop ponuky kajút, nakoľko sú priestrannejšie ako kajuty vnútorné a s oknom, balkón dovoľuje priamejšie precítenie plavby na otvorenom mori v úplnom súkromí a raňajky na balkóne s výhľadom na Barcelonu, alebo otvorené more jednoducho majú svoje čaro.

V neposlednom rade pre náročnejších klientov ponúkajú lodné spoločnosti rôzne kajuty typu suite, či už ich nazveme Executive, Family, Deluxe, Royal, Owner...vo všeobecnosti patria ku rýchlo rezervovaným kajutám, nakoľko ich počet na každej lodi je naozaj limitovaný, ale sú schopné ponúknuť aj najnáročnejšiemu klientovi pocit absolútneho luxusu a prestíže. Nachádzajú sa obyčajne na najvyšších palubách lode, alebo v špeciálne vyhradenej časti so vstupom iba pre ubytovaních, ako je tomu napr. v prípade výberového Yacht Clubu na MSC Cruises, kde klienti disponujú vlastným bazénom, reštauráciou, all inclusive nápojmi, sú uprednostnení pri nalodení a vylodení a pod. Viac informácii napr. o tejto ponuke nájdete na našej stránke v časti MSC Cruises. O kvalite ubytovania na lodiach spoločnosti Royal Caribbean a hlavne Celebrity Cruises ani nehovoriac.

DOPRAVA DO/ Z PRÍSTAVU

Autobusová doprava: ako už bolo spomenuté v predchádzajúcich informáciách, oficiálnu autobusovú dopravu do/ z prístavu s GARANTOVANÝM ODCHODOM ku svojim plavbám ponúka na našom trhu iba spoločnosť MSC Cruises, a to nasledovne:

Ku plavbám s nalodením v Janove a La Spezia: odchod autobusu zo zastávky Viedeň – Westbahnhof DEŇ PRED NALODENÍM o 20:00hod. – príchod do prístavu o cca 10:30hod

Cena na 1 osobu: 195 €/ spiatočný lístok, s nutnou rezerváciou min 5 dní pred odchodom

Ku plavbám s nalodením v Benátkach:odchod autobusu zo zastávka Viedeň – Westbahnhof v DEŇ NALODENIA o 00:30hod. – príchod do prístavu o cca 10:30hod

Cena na 1 osobu: 135 €/ spiatočný lístok, s nutnou rezerváciou min 5 dní pred odchodom

Letecká doprava: rovnako ako v prípade autobusovej dopravy, OFICIÁLNU leteckú dopravu do prístavov Janov a La Spezia, výnimočne Benátky, ponúka iba spoločnosť MSC CRUISES. všetky letové časy sú známe už pri rezervácii akciovej plavby a táto doprava zahŕňa aj autobusový transfer z letiska do prístavu a späť. Nezahŕňa doprav na/ z letiska SCHWECHAT vo Viedni.

V prípade spoločností MSC Cruises a COSTA Cruises existuje možnosť doobjednania leteckej dopravy na letisko Milano Malpensa a zakúpenia oficiálneho transferu z letiska do prístavu v Janove /MSC/ a v Savone /COSTA/v cene cca 35 €/os./jednosmerne. Samozrejme, príletové a odletové časy musia byť nastavené tak, aby sa prekrývali s časmi odchodov autobusových transferov.

Tu si môžete pozrieť ceny oficiálnych autobusových transferov MSC Cruises z rôznych európskych letísk do prístavov:

z Milána/Malpensa do prístavu Janov  - 35 €/os. jednosmerne

z Milána/Malpensa do prístavu Savona - 35 €/os. jednosmerne

z Ríma/Fiumicino do prístavu Civitavecchia - 28 €/os. jednosmerne

z Kodaňe do prístavu Kodaň - 26 €/os. jednosmerne

z Hamburgu do prístavu Kiel - 35 €/os. jednosmerne

V prípade záujmu o leteckú dopravu ku okružným plavbám iných lodných spoločností, popr. o prípravu vlastného programu príchodu a odchodu z prístavu, kontaktujte nás a radi Vám pomôžeme s vyhľadaním najlepšieho leteckého spojenia.

Vlastná doprava – parkovanie v prístavoch:

V prípade, že ku doprave do prístavu využijete vlastný automobil, môžeme Vám pomôcť s rezerváciou parkovacieho miesta priamo v prístave, alebo jeho tesnej blízkosti. Táto možnosť je k dispozícii v prístavoch Janov, La Spezia, Savona, Benátky, Civitavecchia a Kiel. Rezerváciu Vám pripravíme bezplatne, vystavíme Vám parkovacie vouchery, ktoré budete prezentovať pri vstupe na parkovisko. Samotný poplatok za parkovné uhradíte až na mieste parkovacej službe, obyčajne v hotovosti. Poplatok sa pohybuje v cene cca 8 – 10 €/deň, v prístave Kiel cca 15 €/deň. Treba sa pripraviť na fakt, že Váš automobil môžu parkovať zamestnanci daného parkoviska, a kľúče od auta zostanú v ich kancelárii až do momentu Vášho vylodenia.

Ku vybaveniu rezervácie parkovacieho miesta budeme potrebovať ŠPZ a typ automobilu. Tieto informácie nie je potrebné uvádzať hneď počas rezervácie, ale určite odporúčam hlavne v letnej sezóne poskytnúť našej agentúre tieto údaje čo najskôr, aby sme ešte „našli“ voľné parkovacie miesto.

UBYTOVANIE PRED / PO PLAVBE

V prípade, že máte záujem si trochu predĺžiť Vás pobyt či už pred, alebo po plavbe v danej destinácii, radi Vám pomôžeme s výberom adekvátneho zbytovacieho zariadenia podľa Vašich požiadaviek. V prípade niektorých prístavov nalodenia, ako napr. Miami, Fort Lauderdale a iných, hlavne mimoeurópskych, je prakticky potrebný príchod minimálne noc pred nalodením, aby ste sa tak vyhli možných meškaniam letov a tým pádom aj tomu, že jednoducho nestihnete nalodenie. Informujte sa prosím pri rezervácii Vašej okružnej plavby na túto skutočnosť, v neposlednom rade budete upozornení na tento fakt už pri cenovej ponuke zo strany našej cestovnej agentúry.

POTREBNÉ DOKLADY A VÍZOVÁ POVINNOSŤ / ESTA

Ku rezervácii plavby a samotnému nalodeniu je potrebné disponovať PLATNÝM CESTOVNÝM PASOM, žiadny iný doklad nie je v prípade okružných plavieb akceptovaný ku umožneniu nalodenia. Rovnako je nutné počas naloďovania prezentovať cestovný pas, ktorý ste použili ku rezervácii okružnej plavby!

V prípade plavieb mimo zóny EU si prosím zistite ešte pred rezerváciou plavby, či je v danej lokalite – krajine, potrebné dodatočné cestovné vízum. Platí to aj o krajinách, ktoré navštívite počas plavby.

ESTA a vstup do USA: od novembra 2008 môžu slovenskí občania cestovať do USA na bezvízový program. Na vycestovanie v rámci bezvízového programu potrebujete biometrický pas, schválenú cestovnú autorizáciu (ESTA) a Vaša cesta nesmie trvať dlhšie ako 90 dní. Cestovná autorizácia ESTA je dostupná v 21 jazykoch vrátane slovenského a obsahuje pomocnú sekciu, ktorá poskytuje ďalšie informácie pre žiadateľov a usmerňuje ich pri vyplňovaní žiadosti.

Bezvízový program a ESTA sú určené len na turistické alebo súkromné služobné cesty. V prípade, že nechcete osobne vyplniť dotazník ESTA, ktorý nájdete na oficiálnej stránke aj v slovenskej verzii, môžeme tento dotazník vyplniť za Vás. Viac informácii Vám podáme v našej CA.

ONLINE CHECK-IN U AMERICKÝCH LODNÝCH SPOLOČNOSTÍ

 Všeobecne je ku online check-in potrebné vyplniť nasledujúce údaje: meno a priezvisko, dátum narodenia, miesto narodenia, trvale bydlisko, národnosť, číslo pasu, koniec platnosti pasu, meno a telefón kontaktnej osoby na Slovensku – Českej republike pre prípad potreby behom Vašej plavby

Postup pri Royal Caribbean International: na stránke www.royalcaribbean.com, pod názvom stĺpca Before You Board kliknite na odkaz Online Check-in. Na pravej strane vyplňte Vaše priezvisko, rezervačné číslo, ktoré nájdete vo voucheroch, dátum plavby, meno lode a kliknite na Submit. potom kliknite na Begin Check-in. po dokončení Online Check-in si vytlačte dokument SetSail Pass, podpíšte ho a majte pri sebe pri nalodení. Online Check-in musíte realizovať najneskôr tri dni pred nalodením.

Postup pri Celebrity Cruises: na stránke www.celebritycruises.com kliknite v pravom hornom rohu na Online Check-in, vyplňte rezervačné číslo z Vašich voucherov, priezvisko, názov lode a dátum nalodenia a kliknite na Continue. Vyplňte potrebné informácie a po skončení Online Check-inu si vytlačte dokument Xpress Pass, ktorý podpíšte a majte pri sebe pri nalodení. Online Check-in musíte realizovať najneskôr tri dni pred nalodením.

Postup pri Azamara Club Cruises: na stránke www.azamaraclubcruises.com v stĺpci s názvom Club Azamara kliknite na Online Check-in, vyplňte rezervačné číslo, priezvisko, meno lode a dátum nalodenia a kliknite na Submit. Vyplňte potrebné informácie a po skončení Online Check-inu si vytlačte dokument Xpress Pass, ktorý podpíšte a majte pri sebe pri nalodení. Online Check-in musíte realizovať najneskôr tri dni pred nalodením.

KOMPLEXNÉ CESTOVNÉ POISTENIE

Vážení klienti, cestovná agentúra Altamar spolupracuje pri sprostredkovaní uzatvárania komplexného cestovného poistenia so spoločnosťou UNION, a.s., v prípade záujmu o zistenie podrobností poistného krytia kliknite sem.

NÁPOJOVÉ BALÍKY

 Na palubách všetkých lodných spoločností máte zahrnuté v cene základné nealkoholické nápoje počas stravovania v samoobslužných bufetoch. POZOR! Vždy si ešte pred plavbou zistite akú ponuku v tejto oblasti má Vami vybratá lodná spoločnosť, alebo loď, nakoľko služby a balíky sa môžu meniť bez predchádzajúceho upozornenia! Samozrejme, veľkej skupine klientov nevyhovuje systém individuálneho nakupovania alkoholických, nealkoholických drinkov a káv, a preto lodné spoločnosti ponúkajú výhodné balíky uvedených nápojov za rôznych podmienok. Máte na výber pivné a vínne balíky, nealkoholické balíky, predplatené balíky káv a samozrejme, jednoznačne najviac objednávané, all inclusive balíky. V prípade záujmu o viac informácii ohľadne týchto produktov konzultujte prosím naše stránky venované jednotlivým lodným spoločnostiam, resp. si pozrite ponuku nápojových balíkov na materských stránkach lodných spoločností. rozhodne odporúčam rezerváciu Vašich nápojových balíkov pri rezervácii plavby, nakoľko napr. v prípade MSC Cruises si môžete tento balík zakúpiť aj pri check-ine na loď, ale ku každej konzumácii ktorú budete mať v rámci balíka zdarma, zaplatíte obslužný poplatok vo výške 15% z celkovej ceny konzumácie. U amerických lodných spoločností existuje možnosť dokúpenia nápojových balíkov all inclusive priamo na lodi, bez ďalších doplatkov.

PLAVBY PRE NOVOMANŽELOV, SENIOROV, OSLAVY NA LODI

Lodné spoločnosti ponúkajú v rámci svojich doplnkových služieb rôzne tematické balíčky služieb pre novomanželov a v prípade rôznych výročí klientov počas plavby. Samozrejmosťou je možnosť objednania napr. torty, šampanského, ovocných košov, kvetov a pod. Podrobnejšie informácie o ponuke a cenách týchto balíkov môžete nájsť aj na tejto webovej stránke pri informáciách o lodných spoločnostiach, alebo priamo na oficiálnych webových stránkach.
Ďalším benefitom napr. pre novomanželov sú konkrétne zľavy na rezerváciu kajuty, kde sa tieto zľavy pohybujú vo výške cca 10% a v prípade MSC a COSTA Cruises sa akceptujú aj na už akciové ceny kajút. Lodná spoločnosť potrebuje ku akceptovaniu tejto zľavy kópiu sobášneho listu nie staršieho ako jeden rok. O aktuálnych zľavách sa informujte v našej cestovnej agentúre.

OKRUŽNÉ PLAVBY A TEHOTENSTVO

Vážené budúce mamičky, počas Vami vybratej okružnej plavby o Vás bude určite výborne postarané, ale ak ste už prekročili, alebo počas plavby prekročíte 24. týždeň tehotenstva, nebude Vám z dôvodu bezpečnosti Vašej a Vášho očakávaného dieťatka vstup na palubu. Určite Vám veľmi radi nájdeme, prezentujeme a rezervujeme okružnú plavbu minimálne tri mesiace po pôrode. rovnako, ak ste, alebo budete v čase okružnej plavby tehotná, majte prosím pri sebe aj tehotenský preukaz, nakoľko je vysoká možnosť kontroly Vášho termínu počas check-inu.

OKRUŽNÉ PLAVBY A DETI

Okružné plavby patria ku produktom cestovného ruchu, kde môžem jednoznačne vyhlásiť, že je tu o deti všetkých vekových kategórii kvalitne postarané. Všetky nami ponúkané lodné spoločnosti majú k dispozícii rôzne zábavné kluby a programy venované deťom rozličných vekových kategórii, kde sa o ich zábavu a pohodu starajú skúsení animátori. Hlavne lode spoločnosti Royal Caribbean patria v tejto „disciplíne" ku úplnej špičke, ale rozhodne nesklamú ani ostatné spoločnosti. Poznávanie nových rovesníkov z celého sveta, porovnávanie, objavovanie nových zaujímavých kultúr a miest pomáha dieťaťu „otvoriť" nové obzory a myslenie, vedie ku väčšej samostatnosti. Strávte tak so svojím dieťaťom viac času, veď ste na jednej lodi.

PLAVBA SO SPRIEVODCOM

Vážení klienti, často sa pri našej práci a prezentáciách okružných plavieb stretávam so situáciou, že klienti by veľmi radi cestovali na jednu z ponúkaných plavieb a zažili niečo nové, spoznali viac...ale netrúfajú z rôznych príčin. Jazyková bariéra, doprava do/ z prístavu, potreba obrátiť sa na niekoho v prípade krízovej situácie, chuť absolvovať výlety v rodnom jazyku a pod. Tieto potreby sú úplne pochopiteľné a preto sa budete na našej stránke stretávať s bohatou ponukou okružných plavieb so slovenským/ českým sprievodcom. Všetky plavby so sprievodcom sú produktom VYBRATÝCH renomovaných slovenských a českých cestovných kancelárii, a na základe dlhoročných skúseností v tomto segmente už vieme, kam „siahnuť" pri príprave najlepšej ponuky ku Vašej plavbe. Samozrejme, nie všetky plavby so sprievodcom sú kombinované aj s dopravou, nie všetky ponúkajú aj fakultatívne výlety a pod., ale na tieto skutočnosti Vás upozorníme už pred rezerváciou a spoločne nájdeme plavbu, ktorá Vám bude vyhovovať. Kvalitní akreditovaní sprievodcovia svojou prítomnosťou, profesionalitou a dobrou prácou dokážu prezentovať okružné plavby tak, ako si zaslúžia, ako jeden z najkvalitnejších produktov v cestovnom ruchu vôbec.

PRÍCHOD DO PRÍSTAVU

Prvé organizačné „úkony“ po Vašom príchode do prístavu sú prakticky identické a nezávislé od spôsobu dopravy. Po zaparkovaní, resp. vystúpení z transferového autobusu odovzdáte Vašu „hlavnú batožinu“ v označených priestoroch. Táto batožina musí byť jasne označená vysačkami, ktoré Vám boli poslané spolu s vouchermi. Ak tieto štítky nemáte, prístavný personál Vám takýto štítok dá k dispozícii. Na štítok iba napíšte Vaše meno, meno lode, číslo kajuty a pre istotu aj telefónne číslo, na ktorom budete dostupní počas plavby.

Pred odovzdaním hlavnej batožiny si skontrolujte, či máte v príručnej batožine všetky osobné doklady, vouchery, veci osobnej potreby, poprípade lieky a pod.

Samotný check-in sa napríklad v európskych prístavoch začína od cca 12:30 – 13:00hod, ale túto informáciu Vám potvrdí ochotne prístavný personál. Často tak dochádza k situácii, kde máte k dispozícii aj niekoľko hodín do nalodenia a tieto môžete využiť ku prehliadke okolia prístavu, kde hlavne v Janove, Benátkach, popr. Hamburgu môžete podobnou prehliadkou prakticky začať Vašu dovolenku.

NALODENIE

Ku vybaveniu administratívnych formalít počas check-inu budete potrebovať Váš platný cestovný pas /pozor – ten istý, ktorý ste použili pri rezervácii okružnej plavby/ a samozrejme vouchery. Samotný proces je veľmi podobný administratívnym postupom pri checkine napr. do lietadla, stačí sledovať pokyny prístavného personálu, ktorý Vás budú navigovať počas celého naloďovania. Pri check-ine okrem Vašej dokumentácie a voucherov nahlásite aj číslo Vašej kreditnej karty, samozrejme ak si neželáte navyšovať kredit na lodnej karte v hotovosti, a budú Vám odovzdané osobné lodné karty a tzv. drill cards. Osobná lodná karta Vám bude slúžiť ako dokument totožnosti počas pobytu na lodi, počas vylodenia a nalodenia v prístavoch, bude Vašim kľúčom od kajuty a zároveň bude aj jedinou formou platby za služby a nákupy na lodi. Na tejto karte si zároveň zistíte ktorý turnus večere Vám bol priradený, názov reštaurácie a čislo stola a rovnako miesto, kam sa dostavíte počas bezpečnostného cvičenia v prvý deň plavby.

Po absolvovaní administratívnych záležitostí sa budete môcť nalodiť a od prvého momentu využívať služby danej lode, resp. lodnej spoločnosti. Začal Váš prvý deň na lodi.

 

POČAS PLAVBY A PO PLAVBE